Děti a dospívající, kteří pravidelně spí méně než ostatní ve stejném věku, v dospělosti více přibývají na váze a mohou mít nadváhu. Zjistěte, co s tím!
Máte lehký spánek a vzbudí vás sebemenší hluk? Připravili jsme několik osvědčených tipů, jak se lépe vyspat a cítit se ráno svěží a odpočatí.
Zatímco téměř polovina dospělých čas od času chrápe, u dětí není chrápání až tak časté. Kdy je tedy důvod k obavám a co s tím můžeme dělat?
Hormony ovlivňují mnoho oblastí našeho života, od nálady, energie, vzhledu pleti... Jak ale mohou ovlivnit náš spánek? Více informací najdete v našem článku.
Nepříjemnou součástí syndromu neklidných nohou je skutečnost, že příznaky se neomezují pouze na den, ale večer znemožňují usnout. Poradíme vám, co dělat.
Ospalost během dne, přestože v noci spíte více než dostatečně, může znamenat hypersomnii. Přečtěte si, o co přesně jde a jak si s tím vypořádat.
Většina dospělých potřebuje více než 7 hodin spánku za noc a děti i dospívající dokonce více. Co ovšem v případě, když si takový luxus prostě nemůžete dovolit?
Náměsíčnost je běžnější u dětí než u dospělých a často se v pubertě samovolně vytratí. Vysvětlujeme, kdy je somnambulismus poruchou a jak jej řešit.
Sny jsou jedním z nejzajímavějších a nejzáhadnějších aspektů spánku. Přečtěte si, jak sny ovlivňují spánek a co můžete podniknout, abyste spali lépe.
Barvy nábytku a ložního prádla mohou mít mnohem větší význam, než se předpokládalo. Zohledněte při zařizování ložnice i psychologický vliv určitých barev.
Už jste někdy „chytili“ zívání od někoho jiného? Proč se to děje a jak se tato činnost přenáší z jednoho člověka na druhého? Pojďme se na to podívat společně.
Ucpaný nos nás častokrát netrápí jen ve dne, ale i v noci. Zjistěte, o co jde ve vašem případě a zbavte se problémů s ucpaným nosem co nejdříve.